Війна

Нормандська четвірка не узгодила позиції щодо поліцейської місії на Донбасі — Клімкін

Війна/Нормандська четвірка не узгодила позиції щодо поліцейської місії на Донбасі — Клімкін
Зберегти
Вигляд

Лідери України, Росії, Франції та Німеччини не дійшли згоди щодо розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

За словами міністра, на зустрічі в Берліні йшлося про можливість запровадження озброєного компоненту ОБСЄ, однак в цьому плані позиції сторін розійшлися.

«Тут наші позиції теж поки що достатньо розрізняються, але головне, що внаслідок послідовного тиску досягнуто домовленості про продовження цієї дискусії на віденському майданчику», — зазначив глава МЗС.

Клімкін наголосив, що позиції України і Росії кардинально різняться.

«Наша спільна позиція з Німеччиною та Францією і позиція Росії розходяться як в плані послідовності виконання заходів, так і чіткої гарантії їх виконання, у плані допуску ОБСЄ до територій окупованого Донбасу, у плані допуску ОБСЄ до неконтрольованої ділянки кордону», — сказав міністр.

20 жовтня у Кремлі заявили, що президент РФ Владімір Путін погодився з ідеєю розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі.

Раніше керівник робочої групи з питань безпеки у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук розповів в ефірі Громадського, що поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі буде коштувати приблизно один мільярд доларів.

Пов`язані новини