Компанія Apple у вівторок, 10 листопада, презентувала, чергову низку нових продуктів. Цього разу показували досягнення в лінійці комп'ютерів, які працюватимуть на базі M1 ㅡ власних «яблучних» процесорів, що замінять процесори Intel.

Чип М1

Головним пунктом презентації, який і відкривав сьогоднішній захід, став чип M1. Це власна система Apple, яка поєднує в собі центральний процесор, графічний процесор, пам'ять, нейронний процесор та інші елементи. М1 з'явиться в нових комп'ютерах компанії і поступово замінить собою процесори Intel та інші системні компоненти в старих поколіннях комп'ютерів. Ця система повинна бути більш енергоефективною та продуктивною. У компанії заявляють, що процесор для обчислень робить 11 трильйонів операцій за секунду.

Центральний процесор М1 має 8 ядер: 4 високопродуктивні та 4 високоефективні, необхідні, щоб економити заряд акумулятора на простих завданнях. Графічний процесор так само має 8 ядер, а Neural Engine, який використовується для виконання завдань машинного навчання, на кшталт розпізнавання мови або обробки зображень — 16 ядер.

MacBook Air
Фото:

Apple

MacBook Air

Найпопулярніший ноутбук Apple отримає новий чип (утім, як і всі комп'ютери, що вже презентували) та позбудеться охолоджувального кулера. Також ноутбуки від Apple тепер «прокидатимуться» миттєво, як смартфони. Вони матимуть нову операційну систему macOS Big Sur.

Очікується, що центральний процесор MacBook Air працюватиме до 3,5 раза швидше, а обробка графіки відбуватиметься до 5 разів швидше.

У компанії зазначають, що від одного заряду акумулятора комп'ютер зможе пропрацювати до 15 годин при роботі в браузері та до 18 годин в режимі відтворення відео. Також покращиться картинка з вебкамери (її поліпшать за допомогою алгоритмів машинного навчання). Від однієї зарядки ноутбук працюватиме вдвічі довше при відеодзвінках. Коштує MacBook Air від 999 доларів.

Mac Mini
Фото:

Apple

Mac Mini

Невеликий стаціонарний комп'ютер Mac Mini вдесятеро менший і вп'ятеро швидший за «найпродаваніший Windows-ПК». Mac Mini працюватиме на базі M1, а також зможе похизуватися до 3 разів швидшим центральним процесором та до 6 разів швидшою графікою. У компанії зазначають, що комп'ютер зможе до 15 разів швидше проводити роботу з алгоритмами машинного навчання. Коштуватиме Mac Mini від 699 доларів, що на 100 доларів дешевше, ніж моделі минулого покоління.

MacBook Pro
Фото:

Apple

MacBook Pro

MacBook Pro, який, як зазначили, утричі швидший за «найпродаваніший ноутбук із Windows», працюватиме на одному заряді батареї на 10 годин довше, ніж попередня модель. У режимі перегляду відео ноутбук працюватиме до 20 годин, в інтернеті — до 17 годин.

MacBook Pro буде неможливо використовувати в разі крадіжки через нову систему захисту. Коштуватиме ноутбук від 1299 доларів. Як і всі зазначені вище комп'ютери, його почали продавати в США вже сьогодні.

Поділитись: