Соціал-демократична партія Фінляндії, яка очолює владну коаліцію в країні, оголосила, що новою очільницею уряду країни стане 34-річна міністерка транспорту Сана Марін. Вона стане наймолодшою на цій посаді в історії країни.

Як повідомляє Reuters, за кандидатуру Марін проголосувала більшість керівництва соціал-демократів. Іншою претенденткою на прем’єрське крісло була депутатка Анті Ліндман.

«Перед нами ще багато роботи для відновлення довіри, — повідомила Марін журналістам одразу після оголошення рішення. — У нас є спільна урядова програма, яка тримає коаліцію вкупі».

Попередній прем'єр-міністр Фінляндії Антті Рінне 3 грудня подав президенту країни Саулі Нііністьо заяву про відставку. Уряд Рінне критикували через страйк поштової служби країни, до якого долучилася національна авіакомпанія Finnair. Через це Центристська партія — одна з п’яти партій урядової коаліції в країні — заявила про втрату довіри до прем'єра.

Зауважується, що призначення нового прем’єра у Фінляндії відбувається на тлі головування країни в Раді Європейського Союзу до кінця 2019 року, що може відзначитись на затвердженні бюджету ЄС.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile