Світ

Нова програма макрофінансової допомоги передбачає 1 млрд євро — представниця Єврокомісії

1 березня, 2018 14:44
Світ/Нова програма макрофінансової допомоги передбачає 1 млрд євро — представниця Єврокомісії
Зберегти
Вигляд
Надання Україні нової макрофінансової допомоги Міжнародним валютним фондом передбачає виділення 1 млрд євро.

Надання Україні нової макрофінансової допомоги Міжнародним валютним фондом передбачає виділення 1 млрд євро.

Про це заявила заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катаріна Матернова, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Надання допомоги безпосередньо залежатиме від прогресу країни у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Щоб нашу макрофінансову програму було запущено, нам потрібен або лист від МВФ або чинна програма з МВФ. Тому, коли влада України зобов’язується виконувати вимоги Фонду для залучення чергового траншу, це стосується нас також», — сказала Матернова під час інвестиційної конференції Dragon Capital.

Вона зазначила, що наразі програма перебуває на стадії процедурного узгодження, тому основні деталі будуть відомі в другій половині березня. 

Водночас постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність ухвалення закону про Антикорупційний суд і підвищення тарифів на газ для продовження співпраці Фонду з Україною.

«Необхідно ухвалити законопроект про Антикорупційний суд і врегулювати тарифи на газ, щоб вони відповідали імпортним цінам. Тоді можна буде продовжити вибірку коштів по програмі», — наголосив Люнгман.

Нагадаємо, 28 лютого Європейська комісія затвердила нову програму макрофінансової допомоги Україні. Деталей програми наразі не уточнюють.

/Вікторія Бега

Пов`язані новини