Нова гігантська статуя «Балерина, що сидить» відомого скульптора Джеффа Кунса, встановлена ​​в Нью-Йорку у травні, може виявитися копією статуетки української художниці Оксани Жникруп.

Нова гігантська статуя «Балерина, що сидить» відомого скульптора Джеффа Кунса, встановлена ​​в Нью-Йорку у травні, може виявитися копією статуетки української художниці Оксани Жникруп під назвою «Балерина Лєночка на пуфику».

Про це написав грузинський художник Ладо Почхуа.

Він також опублікував фото які, які доходять схожість статуетки та скульптури.

Почхуа вважає, що Кунс просто змінив масштаби фігури, створеної українкою.

«Збільшив (за допомогою асистентів, сам він ніколи ні пластилін, ні олівець в руки не брав) порцелянову статуетку української майстрині Оксани Леонтіївни Жнікруп і виставив біля Рокфеллер-центру», — написав він.

Оксана Жникруп (1931 — 1993) — українська фарфористка. З 1955 по 1987 працювала скульптором на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі. Вона створювала посудні форми, та різні скульптури, присвячені темам сучасного життя і літературним персонажам

Джефф Кунс — американський художник, відомий своїми гігантськими скульптурами, який раніше був звинувачений у плагіаті. Нещодавно фотограф Мітчел Грей подав на художника в суд за те, що той використовував його фотографію для своєї роботи.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: