Версія про те, що командира батальйону «Сомалі» Гіві вбили його підлеглі, потребує додаткової перевірки.

Версія про те, що командира батальйону «Сомалі» Гіві вбили його підлеглі, потребує додаткової перевірки.

Про це в ефірі Громадського повідомив спеціальний кореспондент «Новой газеты» Павло Канигін.

Раніше громадянин Росії учасник батальйону «Сомалі» Ігорь Мильцев звернувся в редакцію «Новой газеты» і заявив про організацію ним та ще трьома бійцями угруповання вбивства Гіві.

За словами Канигіна, у Мильцева міг бути мотив для вбивства на підставі помсти через те, що Гіві залишив бійців свого батальйону поблизу Авдіївки. Також журналіст зазначив, що фото на сторінці Мильцева у соцмережі «Вконтактє» є достатньо переконливими.

Скріншот зі сторінки «Вконтакте»

«Як написав мені «Француз», зараз йому боятися нема чого, оскільки він знаходиться в розшуку і рано чи пізно його зловлять. І якщо він дійсно стоїть за вбивством — йому важко буде сховатися з території самопроголошеної республіки. Мотивом може бути його бажання прославитися. Якщо розглядати всерйоз цю версію, то там може бути один мотив: помститися за те, що Гіві міг повести себе нібито не по-товариськи щодо своїх бійців і хоті просто залишити їх в Авдіївці, їх кинути», — сказав Канигін.

Журналіст зазначив, що маловірогідною є версія про організацію вбивства Гіві ватажком самоназваної «ДНР» Олександром Захарченком.

«Я не чув, щоб у Гіві були якісь напружені відносини з Захарченко, тому версія про те, що комусь він з військово-політичного керівництва перейшов дорогу — вона не зовсім грунтовна», — сказав він.

Канигін зазначив, що батальйон «Сомалі», яким керував Гіві, не був вбудований в створену російськими військовими радниками конструкцію, коли з відпускників і місцевих жителів проводиться набір в постійну регулярну армію «ДНР» і «ЛНР».

Ці підрозділи централізовано забезпечуються продовольством і боєприпасами. Гіві ж «активно брав участь в переділі власності в Донецьку. Просто банально треба було на щось жити його батальйону», — сказав Канигін.

Раніше повідомлялося, що відповідальність за вбивство Гіві взяли його підлеглі.

Влада самоназваної «ДНР» стверджує, що вбивство Гіві було організовано спецслужбами України.

Нагадаємо, Михайло Толстих, відомий як Гіві був убитий близько 6 години ранку у своєму кабінеті в розташуванні батальйону «Сомалі», яким він керував.

Це підтверджує міністерство оборони самоназваної «ДНР». Одна із версій, яку зараз озвучують очевидці — у вікно вистрелили з реактивного вогнемета «Джміль».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: