Нове СІЗО, яке інвестор має побудувати замість діючого Лук’янівського, запрацює не менше ніж через 2 роки

Нове СІЗО, яке інвестор має побудувати замість діючого Лук’янівського, запрацює не раніше ніж через 2 роки.

Про це у студії Громадського повідомив Денис Чернишов — заступник міністра юстиції України.

Другого лютого Міністерство юстиції оголосить конкурс на кращий проект нового СІЗО, яке інвестор, що переможе, має збудувати замість діючого Лук'янівського.

«Строки будування будуть залежати від конкурсного подання, які дасть інвестор. Ми повинні враховувати і час проведення конкурсу, і введення в експлуатацію (побудованого СІЗО — ред.). Точно не менше ніж 2 роки (для початку роботи нового СІЗО — ред.)», — сказав він.

«За тиждень ми оголосимо конкурс проектів нового так званого Київського СІЗО. Після перемоги одного з проектів, переможець повинен буде збудувати нове СІЗО, ввести його в експлуатацію, і тільки після того інвестор отримає право на користування ділянкою, на якій зараз знаходиться Лук’янівське СІЗО», — сказав він.

За словами Чернишова, нове СІЗО будуватимуть або в Коцюбинському, або в Бучі (Київська область) на ділянках, які зараз знаходяться в користуванні міністерства.

Крім того він додав, що є загальні вимоги для проектів. Зокрема, відповідність вимогам європейським та світовим щодо утримання ув’язнених, також враховуватиметься енергоефективність проекту нового СІЗО та розглядатиметься проект з точки зору логістики.

«Ми повинні в ході реформ досягти мінімізації витрачання державних коштів», — наголосив Чернишов.

10 лютого 2016 року повідомлялося, що будівлю Лук'янівського СІЗО виставляють на продаж.

Також зазначалося, що Мін'юст обере інвестора для будівництва ізолятора замість Лук'янівського СІЗО до 2017 року.

Раніше Чернишов повідомляв, що в оновленій пенітенціарній системі більшість працівників будуть підготовлені цивільні.

Поділитись: