Життя

Нові штрафи за нетверезе водіння почнуть діяти з 2020 року

МВС України
Життя/Нові штрафи за нетверезе водіння почнуть діяти з 2020 року
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада 22 листопада посилила відповідальність за нетверезе водіння: повторний штраф сягатиме 51 тисячу гривень. Нові штрафи почнуть діяти з 1 січня 2020 року.

«Законопроект вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком (покарання - штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати до трьох років; а при повторному порушенні - до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років)», — зазначили в МВС.

До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

«Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції). Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на строк у строк до одного місяця», — повідомили в поліції.

22 листопада парламент ухвалив зміни до закону про керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. Сп'янілим водіям загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу та позбавлення прав на термін до 3 років; а штраф за повторне правопорушення сягатиме 51 тисячу гривень. Закон про кримінальні проступки дозволить розслідувати нетяжкі злочини за спрощенню процедурою, зазначили в МВС, що значно розвантажить слідчих.

Пов`язані новини