Для депутатів п’ятниця 23 грудня є останнім робочим днем. Наступного разу вони зберуться на засідання 17 січня 2017 року, пленарний тиждень триватиме до 20 січня.

Для народних депутатів п’ятниця 23 грудня є останнім робочим днем напередодні новорічних канікул. О 10 годині ранку спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголошує ранкове засідання відкритим. На табло у сесійній залі з’являється цифра – 315 зареєстрованих депутатів. Ми ж нарахували в сесійній залі не більше 150.

Парламентар Юрій Дерев’янко пояснює це тим, що один депутат може «зареєструвати» цілу групу своїх колег, які насправді вже відпочивають у теплих країнах. «Приходить один депутат, бере в секретаріаті картки цілої групи колег, це може бути 10-15 карток. Він бере картки, вставляє у робоче місце депутата, і на електронному табло ви бачите таку велику кількість зареєстрованих депутатів», — каже Дерев’янко.

Однак, є 13 парламентарів, які не пропустили жодного засідання у 2016 році. Серед них – народна депутатка від БПП Ольга Червакова. «Ви ходите на роботу? І я ходжу на роботу. Це нормально, коли депутат з’являється на роботу. Я не розумію, чому так дивуються з цього приводу», — стверджує Червакова. Вона зазначає, що в реаліях українського парламенту кількість відвідувань не є показником ефективності роботи депутата.

Олег Петренко, депутат від БПП, зізнається, що п’ятниця для народних обранців є традиційним днем «прогулів». «Законопроекти у п’ятницю не розглядаються. Більше того, за два роки своєї каденції жодного запиту до президента я не бачив, адже для направлення запиту потрібно 226 голосів, але по п’ятницях їх не збирається», — каже Петренко.

До слова, у п’ятницю депутати не ухвалили жодного рішення. Наступного разу народні обранці зберуться на засідання 17 січня 2017 року, пленарний тиждень триватиме до 20 січня.

Читайте також: Як Верховна Рада бюджет-2017 розглядала.

Поділитись: