Уряд має намір виконати всі пункти, передбачені новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, тому переговори тривають так довго.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час «години запитань до уряду» у Верховній Раді.

«Нову програму на 3 роки не можна обговорити за декілька тижнів… бо ми говоримо з вами про ту програму, яку ми плануємо виконувати, яка є в наших планах, з реалістичними термінами. Тому що цього разу, ми маємо не просто почати виконувати нову програму та припинити, як це було багато разів, або почати виконувати і відмовитися. Ми повинні її виконати і вийти з неї і мати економіку в такому стані, щоб не потребувати МВФ», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що наразі український уряд продовжує переговори про нову 3-річну кредитну програму співпраці з МВФ. З цією метою до України вже двічі приїжджала місія МВФ, також на переговори до Вашингтону приїжджав уряд.

Раніше Маркарова вже повідомляла, що уряд планує закінчити співпрацю з МВФ як з кредитором після 2023 року.

Наразі Україна перебуває у короткостроковій кредитній програмі МВФ, яка має завершитися на початку 2020 року. В межах цієї програми країна отримала 1 транш з передбачених трьох на загальну суму 3,9 мільярда доларів.

Нещодавно видання The Wall Street Journal повідомило, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль.

За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

Поділитись: