Світ

Новий прем’єр Каталонії включив до складу уряду арештованих міністрів

19 травня, 2018 20:34
Світ/Новий прем’єр Каталонії включив до складу уряду арештованих міністрів
Зберегти
Вигляд
Новий голова уряду Каталонії Кім Торра включив до складу очільників регіону тих політиків, які виступали за незалежність регіону і наразі перебувають під арештом або ж залишили країну з міркувань безпеки

Новий голова уряду Каталонії Кім Торра включив до складу очільників регіону тих політиків, які виступали за незалежність регіону і наразі перебувають під арештом або ж залишили країну з міркувань безпеки.

Про це повідомляє El Pais.

Торра підписав відповідний указ 19 травня. Згідно з документом, до складу уряду Каталонії увійшли арештовані нині екс-міністр з питань територій Жосель Руль та колишній кандидат на пост глави уряду Жорді Туруль.

Главою Міністерства культури призначили Луїса Пуча, який переховується у Брюсселі, а очільником Міністерства охорони здоров’я став Тоні Комін, який був на цій посаді за правління колишнього глави уряду Карлеса Пучдемона та також перебуває у Бельгії.

14 травня каталонський парламент обрав члена коаліції «Разом за Каталонію» Кіма Торру прем’єр-міністром автономії.

Торра виступає за незалежність Каталонії від Іспанії. Також він зазначив, що «вважає законним прем’єр-міністром» автономії колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона.

Сам Пучдемон раніше оголосив, що не претендуватиме на посадуочільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

У цей же день у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Пов`язані новини