Експерти з кібербезпеки повідомляють більш ніж 36 тисяч випадків зараження комп’ютерних мереж різних установ по всьому світу. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Експерти з кібербезпеки повідомляють більш ніж 30 тисяч випадків зараження комп’ютерних мереж різних установ по всьому світу. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Ймовірно, мова йде про вірус WCry (також відомий як WannaCry або WannaCryptor) – він шифрує файли користувача, змінює їх розширення (імовірно на .WNCRY) і просить купити спеціальний розшифрувальник за біткоіни, інакше файли будуть видалені.

Фото: forum.kasperskyclub.ru

За даними Kaspersky Lab, було зафіксовано більше 45 тисяч подібних атак у 74 країнах світу.

Фото: securelist.com

Компанія Avast, що займається розробкою антивірусів, зареєструвала більш ніж 57 тисяч випадків уражень по всьому світу.

Так, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС відразу в декількох регіонах країни, повідомляє Varlamov.ru з посиланням на джерела.

Крім того, Meduza повідомляє про те, що російська компанія «Мегафон» також зазнала хакерської атаки. За словами джерел, це була атака, подібна до тієї, якої раніше зазнали лікарні Британії, – заражені комп'ютери виявилися заблоковані, на них з'явилися повідомлення з вимогою викупу.

Також 12 травня стало відомо про аналогічну атаку на іспанську компанію Telefonica.

Зауважимо, що співробітник компанії Avast, яка розробляє однойменний антивірус, Якуб Крустек написав, що цим вірусом наразі заражені як мінімум 36 тисяч комп'ютерів по всьому світу.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: