УКРАЇНА

Нових «кримських диверсантів» змушують підписувати будь-що — адвокат

УКРАЇНА/Нових «кримських диверсантів» змушують підписувати будь-що — адвокат
Зберегти
Вигляд
Обвинуваченого у «справі українських диверсантів» Дмитра Штиблікова утримують в ізоляторі тимчасового утримання у бахчисарайському відділку поліції. До нього вже 5 діб не пускають адвоката.

Обвинуваченого у «справі українських диверсантів» Дмитра Штиблікова утримують в ізоляторі тимчасового утримання у бахчисарайському відділку поліції. До нього вже 5 діб не пускають адвоката. Про це розповів в ефірі Громадського захисник Дмитра Штиблікова Алєксандр Попков.

«Сьогодні п’ятий день як я не можу зустрітися зі своїм підзахисним. Зустрічаюсь із величезним спротивом зі сторони слідчих та інших правоохоронних органів. Достовірно ми встановили, що всі троє утримуються в бахчисарайському відділку поліції у ізоляторі тимчасового утримання», — зазначив він.

За його словами, усі троє обвинувачених по справі «кримських диверсантів» протиправно утримуються у поліцейському відділку.

«за рішенням суду вони мають утримуватися в СІЗО у Сімферополі. Однак їх утримують саме у Бахчисараї», — повідомив Попков.

Адвокат також розповів про заляканий та пригнічений стан іншого обвинувачуваного — Володимира Дудки. Є підозри, що його змушують приймати психотропні речовини.

«Вчора адвокату Оксані Желєзняк вдалося на кілька хвилин прорватися до її підзахисного Володимира Дудки, і він їй здався дуже заляканим і хворобливим. Він їй поскаржився, що бачить, як хитається підлога. Незрозуміло, що це — психотропні речовини чи наслідки тортур, — розповів Попков.

За словами адвоката, коли він востаннє намагався потрапити до Штиблікова, ненароком став свідком указки від керівництва не допускати до «диверсантів» їх захисників. Згодом Попкову відмовили у відвідуванні заарештованого через буцімто відмову Штиблікова від послуг захисника.

«Я не вірю цим бумажкам, мені їх не показали і не дали скопіювати, не дали сфотографувати ці незрозумілі факсокопії. Я, як адвокат, не можу довіряти якимось документам від охоронців, від слідчих, які знаходяться з тієї сторони. Вони могли дати будь-яку бумажку і змусити людину її підписати», — впевнений Попков.

Працюючи у цій справі, адвокати «диверсантів» розкрили дивний збіг — до багатьох політв’язнів, які буцім-то відмовлялися від своїх адвокатів, приставляли Оксану Акуленко.

«В Київському районі у Сімферополі порядку 180 адвокатів, які здійснюють чергування. Так співпадає, що адвокат Оксана Акуленко виступає практично по всіх справах ФСБ. Вона була назначена по справі Захтея, зараз ніби захищає Дудку, вона як мінімум захищала ще двох людей, заочно покараних за службу в АТО. Ми вважаємо, що вона працює і по інших справах. Виникає питання — як адвокат безперервно знаходиться у всіх справах, які проводять слідчі ФСБ?», — повідомив адвокат.

Він переконаний, що зараз, через пригнічений стан, обвинувачені можуть підписати будь-які документи.

«Їх можна змусити тримати в руках вибухівку. Таких фальсифікацій можна зробити скільки завгодно. Наші слідчі такими речами не гидують», — підкреслив Попков.

Нагадаємо, що 10 листопада, ФСБ повідомила про затримання в Севастополі «українських розвідників-диверсантів».

Відомо, що затриманими є Бессарабов Олексій Євгенович, Штибліков Дмитро Анатолійович, Дудко Володимир Михайлович.

Їх заарештували на два місяці. Затримані зараз перебувають у Ленінському суді міста Севастополя.

У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони вважають, що заяви ФСБ про «українські диверсійні групи» у Криму є провокацією, оскільки президент Порошенко заборонив проведення спецоперацій на території анексованого півострова.

Пов`язані новини