Політика

Новим генсеком ООН може стати жінка — посол Єльченко

Політика/Новим генсеком ООН може стати жінка — посол Єльченко
Зберегти
Вигляд

З 12 кандидатів на посаду генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй 6 — жінки. Про це в ефірі Громадського повідомив посол України в ООН Володимир Єльченко.

«Цілком можливо, що вперше в історії генеральним секретарем ООН стане жінка. Я думаю, час для цього вже настав» — сказав Єльченко.

За його словами, до нинішнього генсека ООН в України є багато питань. Зокрема, щодо пасивності ООН в питанні російської агресії проти України, щодо затягування з відкриттям офісу підтримки ООН в Україні, та заяви щодо важливої ролі Росії у вирішенні конфлікту під час конференції у Санкт-Перебурзі.

Також Єльченко розповів, що зараз відбуваються індикативні голосування, які дають можливість визначити найсильніших кандидатів на посаду генсека ООН. Проте ці голосування ніяк не впливають на кінцевий результат, пояснив Єльченко.

«Більшість з кандидатів були в Україні, зустрічалися з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним та президентом Петром Порошенком», — зазначив посол.

Як відомо, висунення претендентів на пост генерального секретаря ООН має завершитися в липні. Після цього почнеться обговорення щодо вибору головного кандидата. Зараз ООН очолює Пан Гі Мун.

Генеральний секретар ООН обирається на п'ять років з можливим переобранням на новий термін. Слід зазначити, що досі ніхто не займав цей пост більше ніж два рази.

Пов`язані новини