УКРАЇНА

НСЖУ вимагає від президента відреагувати на рішення у справі вбивства журналіста Веремія

22 грудня, 2017 23:53
УКРАЇНА/НСЖУ вимагає від президента відреагувати на рішення у справі вбивства журналіста Веремія
Зберегти
Вигляд
Національна спілка журналістів України вимагає від президента, генпрокурора та міністра внутрішніх прав дати політичну та правову оцінку рішенню суду у справі про вбивство журналіста Веремія під час Майдану.

Національна спілка журналістів України вимагає від президента, генпрокурора та міністра внутрішніх прав дати політичну та правову оцінку рішенню суду у справі про вбивство журналіста Веремія під час Майдану.

Про це повідомляє голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Потрібна чітка політична оцінка рішення суду і дій правоохоронних органів, які надали суду такі матеріали, котрі зробили можливим ганебний вирок. Оцінка, яка унеможливить залишення вироку без змін апеляційною інстанцією і підготовку такої якості матеріалів слідством у подальшому. Якщо такого політичного сигналу не буде — все було дарма», — написав він у Facebook.

22 грудня Юрія Крисіна, учасника озброєного нападу на журналіста В’ячеслава Веремія під час Євромайдану, відпустили з-під варти. Шевченківський суд Києва визнав Крисіна  винним у хуліганстві та нанесенні неважких тілесних ушкоджень, засудивши до 4 років в’язниці. Але 2 з них — на випробувальному терміні.

Тобто, якщо за 2 роки Крисін не вчинить нового злочину, він не відбуватиме термін за цією справою, якщо ж скоїть нове правопорушення, муситиме відбути 4 роки за справою Веремія й термін за новим вироком.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві.

Нагадаємо, що у 2014 році до арештованого у справі Веремія Крисіна приставили державну охорону через нібито загрозу його життю, а запобіжний захід змінили на домашній арешт.

Водночас Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як  журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

Менше з тим, за цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

7 лютого Печерський суд не продовжив цілодобовий домашній арешт Юрієві Крисіну, відхиливши клопотання ГПУ.

У квітні Крисіну дозволили зняти електронний браслет.

Детальніше про Крисіна, якого в МВС уважають одним з «бригадирів» «тітушок» під час Євромайдану, читайте в публікації:

«Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО.

Пов`язані новини