Президент США Дональд Трамп протягом 10 років до свого президенства не сплачував жодного податку на прибуток від своїх підприємств.

Про це повідомляє The New York Times. 

Журналісти стверджують, що отримали доступ до податкових документів Трампа за 20 років. У них нібито міститься інформація щодо сплати податків на прибуток всіх компаній Трампа. 

Вони з’ясували, що Трамп сплатив всього 750 доларів федерального податку на прибуток у рік, коли став президентом. Пізніше він сплатив ще 750 доларів. До цього 10 років президент США взагалі не сплачував жодного податку від своїх компаній. 

Водночас він стабільно отримував прибуток. Так, у 2018 році Трампу надійшло 427 мільйонів доларів роялті за право використовувати його ім’я в реаліті-шоу «Учень». Також він отримав 176,5 мільйонів з інвестицій в офісні будівлі. Тільки з цих доходів податок мав скласти 100 мільйонів доларів.

Чому не платив?

Причиною несплати податків журналісти називають постійні збитки від компаній, якими володіє Трамп. Зокрема, прибутку не приносять курорт Trump National Doral Miami та готель у Вашингтоні Trump International Hotel. 

На думку авторів розслідування, Трамп це робить навмисно: купує ризиковане підприємство, а потім використовує його збитки для того, щоб не сплачувати податки. 

Що на це каже Трамп?

Сам президент назвав статтю журналістів «тотальним фейком» і заявив, що платив «дуже багато». Він пообіцяв, що опублікує свої податкові декларації, як тільки Служба внутрішніх доходів США закінчить перевірку його бухгалтерії, яка вже триває кілька років. Це спеціальне державне податкове управління, яке займається збором податків, контролює виконання законодавства про оподаткування та тлумачить податковий кодекс. Служба належить до Міністерства фінансів США.

Чим володіє президент США?

Сьогодні йому належить компанія Trump Organization. Ця компанія володіє, управляє, інвестує і розвиває житлову нерухомість, зокрема, готелі, курорти, житлові вежі, а також поля для гольфа в різних країнах. 

Його бізнес-імперія складається також із Trump Drinks Israel (енергетичні напої), Trump Ice (вода), Trump Carousel (карусель у Нью-Йорку), Trump Classic Cars та Trump Vineyard Estates.

Поділитись: