Нижня палата парламенту Канади ухвалила аналог американського «акту Магнітського»

5 жовтня, 2017 09:01
default/Нижня палата парламенту Канади ухвалила аналог американського «акту Магнітського»
Зберегти
Вигляд
lead
Палата громад канадського парламенту ухвалила «закон про жертви корумпованих іноземних урядів», аналогічний американському «закону Магнітського».

Палата громад канадського парламенту ухвалила «закон про жертви корумпованих іноземних урядів», аналогічний американському «закону Магнітського».

Про це повідомила міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд.

«Сьогодні ввечері Палата громад ухвалила закон S226, який дасть нам нові інструменти для залучення до відповідальності порушників прав людини і для боротьби з корупцією», — написала вона.

Для набуття законом чинності його має підтримати верхня палата парламенту — сенат та підписати генерал-губернатор.

Ухваленим законом передбачають персональні санкції проти чиновників з Росії, Венесуели, Ірану, М'янми і В'єтнаму. Їхні активи у Канаді заморозять, а також заборонять в'їзд до країни.

Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Росія не залишить без відповіді ухвалення в Канаді «закону Сергія Магнітського» і дзеркально розширить санкційні списки канадців, передає «Интерфакс».

У 2012 році президент США Барак Обама підписав так званий «акт Магнітського» — закон, яким запроваджуються санкції проти причетних до вбивства у московському СІЗО бухгалтера і аудитора Сергія Магнітського, заарештованого за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Його колеги стверджують, що чоловіка заарештували після того, як він розкрив корупційні схеми російської влади. Пізніше дію цього закону розширили на весь світ.

Російський уряд відповів на ухвалення цього акту «законом Діми Яковлева» — закон, що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей. Формальним приводом для нього стала загибель усиновленого американською родиною хлопчика Діми Яковлева.

У лютому 2017-го закон, аналогічний «акту Магнітського», підтримали у Британії.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини