Кінокомпанії Warner Bros. та Legendary Pictures вирішили перенести прем’єру науково-фантастичного фільму «Дюна» за циклом романів Френка Герберта з 18 грудня 2020 на 1 жовтня 2021 року.

Про це повідомляє американський таблоїд «Collider». Йому інформацію непублічно підтвердили люди, наближені до кіностудії.

Таке рішення ухвалили через те, що не впевнені у можливості фільму зібрати достатньо грошей в умовах пандемії коронавірусу: по-перше, працюють не всі кінотеатри, а ті, що працюють, дотримуються обмежень; а по-друге, американці нині неохоче туди йдуть.

На грудень 2020-го у Warner Bros. також запланували реліз «Диво-жінки 1984», і через обмежену кількість екранів компанія вирішила, що дві великі прем’єри конкуруватимуть між собою й не дозволять високобюджетній «Дюні» окупити себе.

Джерело «Collider» наголосило, що перенесення прем’єри не має нічого спільного з фільмом, а цей крок кіностудій підтримав особисто режисер стрічки Дені Вільнев («Той, що біжить по лезу 2049», «Прибуття»).

Звідки такий хайп довкола «Дюни»?

«Дюна» — це науково-фантастичний фільм за циклом романів американського письменника Френка Герберта. Стрічка є першою із двох запланованих частин адаптації романів Герберта (яких, до слова, понад два десятки) і охоплюватиме події першої половини саги.

Сюжет розгортається довкола вигаданого всесвіту Галактичної імперії, зокрема планети Арракіс, або Дюни, на якій видобувають унікальну речовину — меланж (прянощі). У романах розповідається історія Пола Атріда, сина герцога одного з аристократичних домів, якого прагнуть знищити імператор і ворожі герцоги. Атріди отримують у володіння Арракіс, а Полу належить не лише вберегти власне життя, а й змінити планету.

Головну роль — Пола Атріда — в кіноадаптації «Дюни» зіграє Тімоті Шаламе, відомий за стрічками «Інтерстеллар» і «Назви мене своїм ім'ям». Батька Пола — Лето Атріда — зіграє Оскар Айзек (По Дамерон із «Зоряних війн»), а його кохану — Зендея (Ем Джей із «Людини-павука»).

І так, це не вперше переносять прем'єри

Кінокомпанія Metro-Goldwyn-Mayer і студія Universal нещодавно оголосили про перенесення прем'єри останнього, 26-го фільму «бондіани» — «Не час помирати» (No Time To Die), головну пісню для якого написала Біллі Айліш. На виробництво «Не час помирати» витратили понад 200 млн доларів і ще мільйони доларів на просування фільму.

Студія Universal втратила мільйони, відклавши прем'єру, але там врахували глобальну любов до бондіани та вирішили зачекати, коли глядачі почуватимуться у безпеці, щоб повернутися до кінотеатрів та забезпечити студію прибутком.

Через відтермінування прем'єри «бондіани» Universal довелося на два місяці перенести вихід «Форсажу-9» на 28 травня 2021 року, щоб два фільми не вийшли у прокат одночасно. Компанії так роблять, аби люди точно пішли в кіно, і воно не стало збитковим в умовах пандемії.

Поділитись: