ОАСК поновив на посаді в поліції обвинуваченого в розстрілах на Майдані ексберкутівця Маринченка

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним звільнення й поновив на службі в поліції колишнього беркутівця Олександра Маринченка, обвинуваченого в розстрілах на Майдані.
Про це йдеться у відповідному рішенні суду від 22 липня.
ОАСК вирішив, що Маринченко був звільнений незаконно, і постановив відновити його на службі. Йому також зобов'язані виплатити приблизно 20 тисяч гривень судових витрат.
На думку суду, Маринченко «фактично став заручником міждержавних політичних домовленостей та учасником спецоперації зі звільнення українських полонених».
Нагадаємо, у грудні 2019 року Маринченко, а також іще 4 обвинувачених ексберкутівців були звільнені з-під варти для участі в обміні полонених між Україною та РФ.
У листопаді 2020 року адвокат ексберкутівців Стефан Решко повідомив нам, що Маринченко через суд намагається поновитися на службі в поліції.
Варто наголосити, що президент Володимир Зеленський у квітні ініціював ліквідацію ОАСК і вніс відповідний законопроєкт до Ради. В ОП зазначили, що суд не зміг відновити довіру: згадали про «плівки ОАСК» та корупцію із забитими грошима сейфами — ймовірно, ідеться про затримання брата глави ОАСК Павла Вовка. Його спіймали на хабарі, який він нібито мав передати Вовку, а під час обшуків у брата знайшли сейф із грошима.
У чому обвинувачують ексберкутівців?
П'ятьох колишніх беркутівців — Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олега Янішевського, Олександра Маринченка й Сергія Тамтуру — обвинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.
Тривалий час вони перебували на лаві підсудних, але отримати вироки не встигли, бо їх передали бойовикам у межах обміну 29 грудня 2019 року.
Тоді з полону бойовиків повернулися 76 українців. Україна передала бойовикам понад 120 людей, зокрема колишніх беркутівців.
В угоді про обмін нібито була домовленість припинити будь-яке кримінальне переслідування тих, кого обміняли (як кажуть бойовики), однак слідство не припинило справу проти беркутівців.
Крім того, у лютому 2020-го Маринченко й Тамтура повернулися до Києва, а решта беркутівців продовжують переховуватися. Суд оголосив Янішевського, Зінченка та Аброськіна в міжнародний розшук, а також виділив в окреме провадження розслідування щодо цих трьох обвинувачених.
- Поділитися: