Чинний президент США Барак Обама помилував Челсі Меннінг, колишнього аналітика військової розвідки, яка організувала найбільший витік секретних матеріалів за всю історію Америки.

Чинний президент США Барак Обама помилував Челсі Меннінг, колишнього аналітика військової розвідки, яка організувала найбільший витік секретних матеріалів за всю історію Америки. Про це заявили представники Білого Дому, передає Reuters.

Меннінг опинилася у центрі уваги під час всесвітніх дебатів стосовно урядової секретності після передачі більш ніж 700 тис. документів, відео, дипломатичних телеграм і військових документів борцям з секретністю WikiLeaks.

За розкриття цієї інформації Меннінг засудили до 35 років позбавлення волі.

Челсі Меннінг, раніше відома як рядовий армії США першого класу Бредлі Меннінг, народилась хлопчиком. Після суду вона оголосила себе жінкою.

Меннінг до оголошення себе жінкою, у часи служби в армії США, wikipedia.org

Утримувана у військовій в’язниці Левенворт в штаті Канзас, Меннінг визнала свою відповідальність за витік секретних даних, і заявила, що страждала від гендерної дисфорії (розлад гендерної ідентичності, під час якого людина страждає від несприйняття своєї соціальної статі — прим. ред.)  у часи службі в Іраку.

Її строк ув’язнення завершиться 17 травня, заявили у Білому Домі.

Меннінг працювала аналітиком військової розвідки у Багдаді в 2010 році, коли надала WikiLeaks секретні дані США.

В числі переданих матеріалів були відео з прицілу американського гелікоптера, який розстрілював підозрюваних у повстанні іракців. В результаті було вбито десяток людей, в тому числі двох працівників Reuters.

Її адвокат зазначив, що термін ув’язнення перевищив міжнародні норми, і вона двічі хотіла скоїти самогубство.

WikiLeaks привітав рішення адміністрації обами помилувати Меннінг.

«ПЕРЕМОГА: Обама скоротив строк ув'язнення Челсі Меннінг з 35 років на 7. Її звільнять 17 травня», — зазначає організація у Twitter.

Раніше повідомлялося, що адміністрація Барака Обами не має наміру підривати легітимність новообраного президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, Обама продовжив санкції проти Росії через Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Прощальна промова Обами: підсумок успіхів і загрози демократії США»

Поділитись: