Політика

Обама пообіцяв нові санкції для КНДР

Політика/Обама пообіцяв нові санкції для КНДР
Зберегти
Вигляд

Президент США Барак Обама засудив ядерні випробування Північної Кореї в п'ятницю, повідомляє Reuters.

Він сказав, що дії КНДР становлять «серйозну загрозу» для регіональної безпеки та міжнародного миру. Обама повідомив, що проведе переговори з партнерами США щодо санкцій проти республіки.

«Сполучені Штати ніколи не визнають і не приймуть Північну Корею як ядерну державу», сказав Обама в своїй заяві. Він підкреслив, що КНДР – єдина країна, яка випробовувала ядерну зброю в цьому столітті.

Ядерні випробування Північної Кореї викликали осуд з боку їхнього свого головного союзника, Китаю. У Пхеньяні заявили, що освоїли  встановлення боєголовок на балістичні ракети, чим посилила загрозу для міжнародної спільноти, яку та не в силах стримати.

Випробування розпочались на 68-у річницю з дня заснування Північної Кореї, і пройшли тоді, коли Обама повернувся до Вашингтона після 9-денної поїздки в Азію.

Президент США сказав, що поговорив по телефону з лідерами Південної Кореї і Японії. Вони погодилися співпрацювати з іншими країнами та «вжити додаткових кроків, враховуючи нові санкції, щоб продемонструвати Північній Кореї, що будуть наслідки їхніх незаконних і небезпечних дій».

Нагадаємо, сьогодні Північна Корея, як видається, провела п’яті ядерні випробування. Про це заявила влада Південної Кореї та Японії.

Пов`язані новини