Росія не проявляє інтересу до скорочення ядерних озброєнь, сказав президент США Барак Обама телеканалу NHK напередодні візиту до Хіросіми.

Оцінюючи нинішню ситуацію в області ядерного роззброєння у всьому світі, Обама зазначив, що вдалося досягти того, щоб не створювалася нова ядерна зброя.

«Я думаю, що ми зробили деякі скромні успіхи, принаймні, ми не спостерігаємо великого росту ядерних арсеналів. У великих країнах, що володіють ядерною зброєю, я думаю, що там був акцент на не створення нової зброї», – сказав Обама.

Він також нагадав, що під час його перебування на президентському посту вдалося підписати з Москвою новий договір про скорочення наступальних озброєнь, який дозволив зменшити ядерний потенціал обох країн.

«Я думаю, що ми можемо піти далі, але досі Росія не проявила зацікавленості в тому, щоб зробити більше», – сказав президент США.

Під час візиту до Хіросіми, Обама планує говорити про світ без ядерної зброї. Він здійснить короткий візит в Меморіальний парк миру, де покладе квіти та вшанує жертв ядерного бомбардування.

Поділитись: