Закон передбачає обмеження військового співробітництва з Росією та виділяє кошти на її стримування

Президент США Барак Обама підписав законопроект з питань оборонної політики, що включає бюджет для Пентагону на 2017 рік і передбачає обмеження військового співробітництва з Росією. Оборонний бюджет США сягає 611 млрд доларів, з них 3,4 млрд буде спрямовано на «стримування Росії».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Кошти, які виділяються на 2017 фінансовий рік міністерству оборони, не можуть бути спрямовані на будь-яке двостороннє співробітництво між оборонними відомствами США і Російської Федерації», — йдеться в тексті закону.  

Рішення про скасування цих обмежень може бути прийняте у разі «припинення окупації Росією української території та виконанням Мінських угод».  

При цьому обмеження на співпрацю з Росією не будуть поширюватися на дії в рамках угод з контролю над озброєннями і нерозповсюдження ядерної зброї та інших чинних договорів.

Також обмеження не зачіпають співробітництво щодо Афганістану.

Крім того, закон передбачає створення спеціального центру з виявлення і боротьби із зовнішньою пропагандою і дезінформацією — як з боку іноземних урядів, так і з боку «недержавних структур».

Глава Пентагону Ештон Картер, представляючи проект бюджету в лютому, заявив, що США «підсилюють свої позиції в Європі для підтримки союзників по НАТО перед обличчям російської агресії».

«Гроші підуть на багато речей. Більше американських сил в Європі на ротаційній основі, більше навчань з нашими союзниками, більше військової техніки на складах і поліпшеною інфраструктури», — пояснив міністр оборони США.

Раніше повідомлялося, що США розширили санкції проти Росії через агресію в Україні.

Також повідомлялося, що США перекинуть додаткові війська до території Польщі, країн Балтії та в Румунії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У списку оборонних пріоритетів США Росія відсутня — Foreign Policy» і «Трамп призначає Держсекретарем США симпатика Росії: що треба знати про Рекса Тіллерсона»

Поділитись: