У переддень роковин терористичних атак 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, президент США Барак Обама вшанував пам’ять загиблих та відзначив мужність рятувальників.

У щотижневому зверненні на радіо американський президент зазначив, що за 15 років «багато чого змінилося», зокрема, було ліквідовано лідера Аль-Каїди Усама бен Ладена.

Утім, за словами Обами, від 2001 року «принципи та цінності американців не зазнали змін». Президент США назвав американський народ таким, який не піддається страху, та пообіцяв зруйнувати угруповання «Ісламська держава».

Нагадаємо, п’ятнадцять років тому бойовики Аль-Каїди здійснили терористичні акти на чотирьох комерційних авіарейсах у Сполучених Штатах: два лайнери врізалися у башти Всесвітнього торгівельного центру, один літак розбився в Пенсильванії, інший — влетів у будівлю Пентагону у Вірджинії. Жертвами атак стали близько трьох тисяч людей.

У неділю у Білому домі президент Обама розпочне жалобні церемонії хвилиною мовчання  о 8:46 за вашингтонським часом. Саме тоді Рейс 11 Американських авіаліній врізався у Північну башту Всесвітнього торгівельного центру. Потому американський лідер виступить у Пентагоні.

Поділитись: