З резервного фонду станом на 16 листопада не виділили 105,983 мільйонів гривень на облаштування інфраструктури контрольних пунктів пропуску в’їзду-виїзду «Каланак» і «Чонгар», розташованих на адмінмежі з анексованим Кримом. Рішення про виділення цих коштів Кабінет міністрів України ухвалив 4 липня 2018 року.

Кошти повинні були виділити та освоїти до кінця 2018 року. Проте досі, за півтора місяці до закінчення року, жодних зрушень у цьому питанні немає. Досі не розроблена навіть проектно-кошторисна документація будівництва. 

Згідно з ухваленим урядом рішення, облаштуванням КПВВ мало б займатися Українське державне підприємство обслуговування іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс».

Громадські активісти направили три запити в державні структури щодо того, як просувається робота з облаштування КПВВ, та щоб дізнатися, де зараз перебувають виділені кошти, розповіла співзасновниця і координаторка ГО «КримSOS» Таміла Ташева.

«У відповідь ми отримали, що проектно-кошторисна документація не розроблялася, закупівлю робіт з проектування будівництва не здійснено і тому копії проектних документацій нам надати не можуть. Також вони повідомили, що кошти від казначейства не надходили», - зазначила Ташева.

До 25 грудня 2018 року Міністерство інфраструктури повинне відзвітувати про використання коштів, виділених з державного бюджету. У разі невикористання — їх повернуть. Виділення цих коштів зініціювали віце-прем’єр-міністр Степан Кубів і Міністерство з тимчасово окупованих територій.

«Ми дуже боїмося, що ці кошти будуть повернуті до державного бюджету. Це норми, ухвалені урядом. Це були безпосередні обіцянки збоку віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана . Це їхні обличчя та їхні зобов’язання перед тими людьми, які живуть на окупованій території», — відзначила Ташева.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, громадські організації «КримSOS», Українська Гельсінська спілка з прав людини та Кримська правозахисна група підписали звернення до органів державної влади з вимогою виконати рішення уряду про виділення коштів для будівництва тимчасових контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України/виїзду з неї для автомобільного сполучення «Каланчак», «Чонгар» та зон сервісного обслуговування перед ними.

За словами активістів, зараз КПВВ «Каланчак», «Чонгар» та контрольно-пропускний пункт «Чаплинка» – у незадовільному стані.

Поділитись: