Культура

Об’єктив #5: позитив життя і кіноплівки

Культура/Об’єктив #5: позитив життя і кіноплівки
Зберегти
Вигляд

Документальна стрічка «Позитив» показує роботу жінок, що монтують позитивну кіноплівку на студії «Укркінохроніка». Їхня професія от-от зникне, адже зараз такий монтаж відбувається на комп’ютері. Режисерка фільму Поліна Кельм розповідає більше про ідею фільму та своїх героїнь.

 

«Коли я почала знімати з операторами, вони (героїні фільму, що монтують позитивну кіноплівку — ред.) спершу сприйняли це несерйозно. І коли зрозуміли, що від нас вони не відкараскаються, сказали: «Знімайте це швидше, бо ми як динозаври, скоро ми помремо. І в цей момент я зрозуміла, що ми на вірному шляху», — згадує режисерка про початок зйомок.

 

Важливою для неї була також реакція героїнь на готовий фільм: «Прем’єра — це був новий ковток. Бо вони люди з кіно, а кіно — це не просто професія, це якась любов і від неї не можна відмовитись. Завдяки віддачі публіки — адже була дуже тепла віддача на Docudays — вони наче розквітли, відчули, що вони ще комусь потрібні.

Фільми й зараз знімаються на плівку, але монтаж позитивної кіноплівки непотрібен, бо все це робиться на комп’ютері. Тому негатив залишається — така гра слів і сенсів виходить — а позитив іде. Як у житті, так і з плівкою виходить».

 

«Об’єктив» — проект про документальне кіно, що поєднує інтерв’ю зі знавцями та творцями фільмів і трансляцію стрічок від Docudays UA.

/Над програмою працювали: Катерина Мізіна, Анна Перепелиця, Данило Венгренюк, Марина Сидоренко, Юліанна Сліпченко

Пов`язані новини