Верховна Рада отримала законопроект №7220 щодо запровадження обліку домашніх і безпритульних тварин. Один авторів – Андрій Немировський, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» не приховує, що проект містить чимало суперечностей: з цього приводу заявив: «Ми хотіли побачити, як відреагує суспільство», — пояснює він. У художниці Алевтини Кахідзе живуть шість домашніх тварин. Трьох підібрали на вулиці, для двох нині шукають господарів. Алевтина прочитала законопроект і відреагувала на нього серією малюнків.
Мета законопроекту №7220:

зменшити кількість безпритульних тварин за умови налагодженого контролю за чисельністю, насамперед, власницьких тварин.

Андрій Немировський:

До проекту подається 5-7-річна програма, яка повинна допомогти адаптувати всі зміни. Ми порушили це питання. Нам потрібно впроваджувати механізми для зменшення кількості безпритульних тварин. Це лише проект. Ми готові його корегувати.

«Мене викинули»
Законопроект пропонує:

Паспорт і жетон, який має бути постійно закріпленим на тварині, або чип при реєстрації. Адміністративний збір за послугу складатиме 0,1 прожиткового мінімуму (близько 372 гривень).

Також уводиться електронна база. Для реєстрації необхідно буде сплатити 0,04 прожиткового мінімуму (близько 148 гривень). Водночас це не стосуватиметься пільгових груп.
Безпритульних тварин виловлюватимуть і розміщуватимуть у притулках. Регулювати їхню чисельність пропонують за допомогою біостерилізації.

Алевтина Кахідзе:

Законопроект передбачає, що держава подбає про тварин, яких викинули. Ідеться про притулки. Але ситуація з ними наразі жахлива. Спробуйте подзвонити туди й сказати, що знайшли тварину на вулиці. Ви почуєте: «Ви вже восьма, яка дзвонить сьогодні, не заважайте. Якщо хочете врятувати, робіть це й надалі, але без нас. У нас немає місць!
«Будемо голі та босі...»
Заразом автори законопроекту пропонують стерилізувати не лише безпритульних тварин, а й тих, які не мають породної цінності.

Інакше власник тварини повинен буде сплатити штраф у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів — близько 3400 гривень. А якщо протягом року не зробить біостерилізацію, платитиме вже 20400 гривень.
Положення підтримує керівниця притулку для бездомних тварин «Сіріус» Олександра Мезінова, про це вона сказала в інтерв'ю «Громадському радіо»:

Те, що безпородних собак потрібно стерилізувати, — правильно, адже ми не знаємо їхнього родоводу. Передусім потрібно влаштовувати вже народжених і нещасних, які поневіряються на вулицях або сидять у притулках. А не плодити нових, не розуміючи, куди їх узагалі дівати.

Алевтина Кахідзе:

Стаття дасть зворотний ефект, тобто багатьох тварин навпаки не стануть стерилізувати. Це дорого і незрозуміло, а надто для села. Їх викинуть — безпритульних стане ще більше.
Цінність породи мають визначати в кінологічних клубах. Є люди, які легально займаються цими справами. Але цю норму можна прибирати. Ми готові це обговорювати, — Андрій Немировський

Алевтина Кахідзе:

Як власниця я маю вирішувати, стерилізувати тварину чи ні. Якщо в мене безпородна тварина, це ще не означає, що я менш відповідальна за її потомство.«Ти тепер породи балінез»
Алевтина Кахідзе:

Якщо законопроект №7220 стане законом, людям дешевше буде купити сертифікат про породу для свого улюбленця, ніж стерилізувати його.
Тільки уявіть, що стаття існує: через якихось 20 років не буде жодного очеретяного кота, чи вірної дворняжки. В ісламі, до речі, вірять у страшний суд, де хазяїв судитимуть їхні домашні тварини. Я в це вірю, тому гуляю із своїми тваринами навіть у дощ, — пояснює ідею своїх малюнків художниця.

«Штраф за твою незаконну вагітність»
У законопроекті також зазначено:

якщо тварина народжуватиме вдома, а не в племінних розплідниках або кінологічних, фелінологічних клубах, що мають ліцензію на провадження такої діяльності, господарі муситимуть сплатити перший штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів. Тобто близько 5100 гривень.
Серед вимог є також заборона умертвіння вагітних самиць та умертвіння тварин за участю або в присутності малолітньої дитини.


«У селі не готові»
Алевтина Кахідзе:

Я мешкаю в селі Музичі Київської області, тому з власного досвіду знаю, що в сільській місцевості дворові пси — цінність, адже виконують роботу охоронців. Перси не ловитимуть мишей. І стерилізовані коти й кішки переважно мишей не ловлять.
Законопроект не розділяє тварин на утримуваних у місті чи сільській місцевості.

Андрій Немировський:

На жаль, ми не можемо розділити село й місто, бо це вже буде федералізація. Це робиться окремою програмою, де це враховуватиметься.


«Наша любов у них уже є»
На думку Данила Юрченка, члена комісії КМДА з благоустрою, помічника народного депутата Андрія Немировського, законопроект №7220 повністю відповідає вимогам Європейського Союзу:

Ніхто не приходитиме до вас додому та не перевірятиме, але якщо тварина гуляє в публічному місці без нашийника і номерного знака, постає питання щодо адміністративної відповідальності — штрафів. Так само і з приплодом.
Алевтина Кахідзе:

Я намалювала те, що, на мій погляд, мусить ураховувати законопроект, який захищатиме домашню тварину, а не підштовхуватиме господарів до злочинних дій. А також те, чого, я сподіваюсь, ніколи не станеться. Закон має бути написаний так, щоб не вважати громадян своєї країни потенційними злочинцями.
Текст: Олександра Чернова
Малюнки: Алевтина Кахідзе
Made on
Tilda