У цьому епізоді російськомовного подкасту hromadske «Українські історії» ведуча Надя Апенько говорить з журналісткою Лізою Сівець про домашнє насильство і вбивства жінок в Україні.

Влітку минулого року 22-річна Настя Ковальова із Запоріжжя загинула після того, як її хлопець облив її бензином і підпалив. Через кілька тижнів в Запоріжжі стався ще один гучний випадок. Поки 25-річна Настя Шаповалова спала, її цивільний чоловік і батько двох її дітей вилив на неї чотири літри окропу. Другій Насті пощастило більше — вона вижила.

Журналістка hromadske Ліза Сівець з'їздила в Запоріжжі і поговорила з мамою Насті Ковальової, з її адвокатами і з активістами, які допомагали дівчатам, а також з експертами з протидії домашньому насильству.

Як розпізнати Феміцид — вбивства жінок за гендерною ознакою? Чому немає статистики? При чому тут патріархат? Яка ситуація в інших країнах? А також які українські закони і механізми можуть захистити від домашнього насильства і чому важливо втручатися, якщо ви бачите подібні проблеми в сім'ях, і підтримувати жертв насильства?

Читайте репортаж hromadske із Запоріжжя «Знайди те, що любиш, і нехай це вб'є тебе». Що робити, щоб жінки в Україні не гинули через домашнього насильства.

Слухайте «Українські історії» в Castbox , Apple Podcasts і Google Podcasts.

Поділитись: