Очільник МЗС Німеччини та голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Франк-Вальтер Штайнмайєр висловив впевненість, що обмін полоненими на Донбасі відбудеться до Різдва.

Очільник МЗС Німеччини та голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Франк-Вальтер Штайнмайєр висловив впевненість, що обмін полоненими на Донбасі відбудеться до Різдва (за григоріанським календарем 25 грудня — ред.).

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Це стало б більше ніж проблиском», — сказав Штайнмайєр.

Також він розповів про проблеми з реалізацією Мінських домовленостей.

«Сторони конфлікту буквально зариваються в своїх окопах», — сказав Штайнмайєр, маючи на увазі позиції сторін на переговорах.

«Режим припинення вогню і надалі порушується, у вирішенні великих політичних питань ми також далеко не просунулися», — сказав міністр.

Він також наголосив, що санкції проти Росії послаблювати поки не можна.

«Коли будуть здійснені помітні кроки в реалізації Мінських домовленостей, тоді можна буде поміркувати про відповідні зміни щодо санкцій», — заявив він.

Штайнмайєр також назвав анексію Криму порушенням міжнародного права.

«Ми не визнаємо включення Криму до складу території Росії», — підкреслив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Штайнмайєр — німецька відповідь Трампу

Нагадаємо, 29 листопада відбулася зустріч «Нормандської четвірки» на рівні голів МЗС, де Штайнмайєр представляє Німеччину. Сторони узгоджували безпекові та гуманітарні питання на Донбасі.

Також представниця гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко повідомила, що на наступній зустрічі групи Україна наполягатиме на звільненні 57 заручників до Нового року. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile