Обміни полоненими будуть, ми робимо усе можливе — Координаційний штаб

Між росією та Україною вже майже пів року немає обмінів полоненими, бо політика рф спрямована на те, аби використовувати бранців як важіль впливу на українське і світове суспільство. Зокрема, щоб домагатися помʼякшення санкцій.
Про це розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олександр Щербань у коментарі hromadske під час акції на підтримку полонених «Втрачений зв‘язок».
«Утримуючи людей в заручниках, вони (росіяни — ред.) намагаються отримати на переговорах по обміну якісь переваги. Їм наразі навіть не цікаво робити обмін, умовно, забирати сто своїх і віддати сто наших. Їм треба пом‘якшення економічних і фінансових обмежень», — зазначив він.
І додав, що попри всі вимоги росіян, українська сторона робить усе, щоб процес обміну дійсно зрушив із місця.
«Ця тема належить до інформації з обмеженим доступом, але перемовини ідуть. Ми не опускаємо рук. Ми знаємо, що обміни будуть», — наголосив Щербань.
Що передувало?
Востаннє обмін полоненими відбувся 7 серпня. Тоді Україна повернула з російського полону ще 22 захисників. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що це був 48-й обмін, який вдалося провести. Після того нові обміни не відбувалися.
За словами омбудсмена, від початку повномасштабної війни додому з полону повернулися 2598 українців.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими в листопаді заявили, що росія із серпня призупинила обміни військовополоненими, в такий спосіб намагаючись уплинути на українське суспільство і створити враження, ніби влада в Україні не працює над цим питанням.
А 2 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що обміни військовополоненими між Україною та росією відбуваються, хоча останнім часом не так гучно. Часто невеликі обміни проводять прямо на полі бою.
- Поділитися: