Обрання Директора Антикорупційного бюро може бути зірване.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявили експерти «Центру протидії корупції», «Реанімаційного пакету реформ» та Transparency Іnternational.

На їхнє переконання, сьогодні під час засідання комісії можливе неподання 2-3 кандидатів президенту, а переоголошення конкурсу з нуля.

«На деяких членів Комісії здійснюється відвертий тиск задля розширення кількості кандидатів-фіналістів, що фактично означатиме просування своїх людей до списку», – зазначив Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції», додавши, що «пропозиції про продовження конкурсу – будуть фактичним його зривом, адже за законом Комісія не зможе обрати кандидатів з шорт-лісту і змушена буде проводити конкурс заново».

«Публічні заяви членів Конкурсної комісії про тиск Адміністрації Президента дають зрозуміти, що ніхто з відібраних кандидатів не є ставлеником Президента, а відтак вони намагатимуться розширити конкурс, який вже фактично закінчений, – заявив представник РПР Ярослав Юрчишин.

Як відомо, за законом «Про національне антикорупційне бюро», якщо комісія не проголосує подання президент двох чи трьох кандидатів, з тих, що пройшли спецперевірку, то конкурс треба буде проводити заново.

Нагадаємо, на посаду голови Антикорупційного бюро претендують народний депутат Віктор Чумак, а також адвокати Артем Ситник і Микола Сірий. Ще один кандидат – Яків Варічев – не пройшов перевірку спецслужб.

Поділитись: