Служба безпеки України повідомила, що проводила обшуки у матері загиблої екс-депутатки Ірини Бережної — Олени — та колишньої заступниці міськголови Києва Ірени Кільчицької за «підозрою у сприянні спецслужбам країни-агресора».

Зазначається, що обшуки проводили у межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 109 та ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

СБУ заявляє, що Олена Бережна та Кільчицька «сприяли спецслужбам країни агресора у реалізації плану з дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні».

Крім того, за даними СБУ, «одна із фігурантів справи систематично відвідує РФ, де проводить зустрічі з колишніми українськими високопосадовцями, а також представниками держорганів країни-агресора».

У Службі кажуть, що за вказівками і фінансуванням кураторів в РФ підозрювана систематично «організовує та проводить у Києві й обласних центрах акції протесту, які спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації».

Речниця СБУ Олена Гітлянська на прохання Громадського уточнити, у чому саме підозрюють Бережну та чому у неї проводили обшуки, відповіла: «Поки що більше ми не можемо говорити, тривають слідчі дії».

Також Громадське намагалось зв'язатись із Оленою Бережною, але вона не відповідала на дзвінки.

Нагадаємо, 6 листопада правоохоронці прийшли з обшуками додому до екс-заступниці міського голови Києва Ірени Кільчицької та матері загиблої депутатки Ірини Бережної. За словами Бережно, СБУ проводила обшуки у всіх, хто брав участь у підготовці мітингу 6 листопада біля пам'ятника генерала Миколи Ватутіна.

Поділитись: