Під час обшуку в Запорізькій міськраді виявлено несертифіковані системи аудіо- та відеоспостереження, заявили в СБУ.

Співробітники Служби безпеки України в ході слідчих дій у приміщеннях Запорізької міської ради виявили несертифіковані системи аудіо- та відеоспостереження.

Як повідомляє прес-центр СБУ, обшуки в міськраді проводились в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (ст. 359 Кримінального кодексу України), з метою передачі третім особам службової інформації з обмеженим доступом.

«Правоохоронці виявили в приміщеннях міськради несертифіковані системи аудіо- і відеоспостереження, які направлені на експертизу», — сказано в повідомленні.

В СБУ зазначили, що під час досудового слідства будуть встановлені ініціатори та цілі розміщення систем спостереження в адміністративних приміщеннях органу місцевого самоврядування, в яких циркулює інформація з обмеженим доступом.

Раніше повідомлялося, що СБУ проводить обшуки у міській раді Запоріжжя, зокрема в кабінетах міського голови та його заступників.

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк повідомив, що причиною обшуків стала інформація правоохоронних органів про те, що із запорізької мерії ночами за допомогою спецзасобів передавалася інформація на окуповану територію Донбасу.

Він зазначив, що обшуки в мерії Запоріжжя проходять на підставі постанови Жовтневого районного суду Запоріжжя, згідно з якою в кабінетах заступників мера і самого міського голови розшукуються «предмети і документи, які мають значення для досудового розслідування, а саме системи аудіо- та відеоспостереження — веб- камери, кабелі, модеми, роутери, системні блоки персональних комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, жорстких дисків і інші носії інформації».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: