СБУ затримала коригувальника вогню бойовиків, який скеровував «Гради» в Маріуполі 24 січня. Про це на брифінгу повідомив голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.

Ним виявився, за даними слідства, житель Маріуполя Сергій Кірсанов 1974-го року народження.

На камеру він засвідчив, що масове вбивство людей здійснювала російська артилерійська батарея під командуванням російського офіцера Олександра (позивний «Пєпєл»). Сам Кірсанов займався наводкою «Градів».

 

 

«Пєпєл» наразі оголошений у розшук. Загалом, українські силовики затримали 41 громадянина Росії.

За даними Наливайченка, обстріл Маріуполя 24 січня розпочався о 7:30 ранку і здійснювався п’ять разів. До 14:20 працював коригувальник вогню.

О 14:20 припинили вогонь через те, що на місце виїхала місія ОБСЄ. Артилерію, з якої стріляли, сховали в селищі Маркіне.

Після цього з використанням спеціальних систем зв'язку продовжили обстріл.

Нагадаємо, що Рада Національної безпеки та оборони доручила Кабінету міністрів України почати процедуру звернення до Гаазького трибуналу щодо «злочинів проти людяності, скоєних терористами проти українських громадян у 2014-2015 роках, а також щодо визнання «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями». Таке рішення ухвалили на засіданні РНБО, скликаному президентом після обстрілу Маріуполя, внаслідок якого загинули 30 людей (з них – двоє діти), ще близько 100 було поранено.

Внаслідок обстрілу було пошкоджено 55 багатоповерхових будинків, в 11 з них було пряме влучання ракет.

Раніше з'явився запис перехоплених СБУ перемовин бойовиків щодо обстрілу Маріуполя.

 

 

Поділитись: