Обстріл цивільних громадян на пункті пропуску «Оленівка» здійснювався з району фільтрувальної станції поблизу населеного пункту Ясне – північно-західної околиці Докучаєвська, яка перебуває на підконтрольній бойовикам самоназваної «ДНР» території на відстані близько 4 кілометрів від місця обстрілу.

Про це йдеться у заяві Секретаря РНБО України Олександра Турчинова.

За його словами, це був провокаційний акт з боку бойовиків «ДНР». Про це, як стверджується у заяві, свідчить той факт, що напередодні до Донецька прибула група російських кореспондентів-пропагандистів, які одними з перших прибули на місце вчинення провокації та відразу здійснили пряме телевізійне включення з місця події.

 

Лінія розмежування в районі Оленівки

«Починаючи з 26 квітня бойовики розпочали підготовку до кривавої провокації шляхом штучного створення черги на виїзді з населеного пункту Оленівка під надуманими приводами, затягуючи перевірку документів громадян, які виїжджали з окупованих територій; представник так званої «ДНР» Басурін завчасно «прогнозував» та анонсував обстріл контрольного пункту в’їзду та виїзду в Оленівці», – сказано у заяві Турчинова.

«Доказами непричетності Збройних Сил України до події в населеному пункті Оленівка є те, що спостерігачі російської та української сторін Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін у період з 00.00 до 06.00 27.04.2016 не зафіксували жодного факту обстрілу Оленівки з артилерійських систем Збройних Сил України», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, близько 3 години ночі 27 квітня відбувся обстріл пункту пропуску «Оленівка». Спостережна місія ОБСЄ України встановила, що обстріл пункту пропуску «Оленівка» ймовірно здійснювався з напрямку «захід-південь-захід».

/скріншот з відео

Поділитись: