Обстріли Одеси й Києва та збільшення фінансової допомоги від ЄС: головні події 21 березня
Повномасштабна війна росії проти України триває вже 26—й день. Окупанти продовжують обстрілювати мирні українські міста та розганяти мирні проукраїнські акції на окупованих територіях. Ми зібрали головні події російсько—української війни, що відбулися 21 березня.
Обстріли мирних міст
Увечері 20 березня окупанти обстріляли торговий центр у Подільському районі Києва. Внаслідок цього спалахнула пожежа, її ліквідували об 11:20 21 березня. Загинули 8 людей, ще одна — травмувалась. Рятувальні роботи тривають. Після цього у Києві та області ввели посилену комендантську годину з 20:00 21 березня до 07:00 23 березня.
Зранку корабельна артилерія рф обстріляла Одесу, три будинки пошкоджені. Одна людина дістала незначні поранення.
Окупанти продовжували обстріли Рубіжного, Сєвєродонецька, Лисичанська, Попасної та Кремінної. У Рубіжному поцілили у приватний житловий будинок і школу, де у підвалах, найімовірніше, ховаються люди. Через обстріли рятувальники не можуть швидко надати допомогу людям.
Обстріли людей, які евакуйовуються
Окупанти обстріляли евакуаційні автобуси з Маріуполя, у яких їхали діти. Чотирьох дітей госпіталізували, зокрема двоє у важкому стані.
У селі Малинівка Запорізької області під обстріл потрапили дві легкові автівки з цивільними мешканцями. Вони рухалися з окупованої території гуманітарним коридором. Поранення отримали двоє дітей, три жінки та чоловік.
На 21 березня Україна домовлялась про гуманітарні коридори з Бердянська (для маріупольців), Лисичанська, Сєвєродонецька, Гірського, Великої Димерки, Ворзеля, Бучі та Козаровичів. На час гуманітарних коридорів сторони мають дотримуватися режиму тиші, але російські війська постійно порушують домовленості.
Розгін мирного протесту
У Херсоні, де з 2 березня перебувають російські війська, місцеві жителів вкотре вийшли на мирну акцію проти російської окупації. Проте окупанти намагалися розігнати людей стріляниною та світлошумовими гранатами. Постраждали 4 людей.
Невідомі пошкодили в центрі Херсона пам'ятник Героям Небесної Сотні, написавши на ньому «Вбивці дітей Донбасу» (російською). За словами очевидців, окупанти почали розгін акції саме після того, як люди підійшли до меморіалу.
Викрадення журналістів, чиновників та активістів
У Мелітополі озброєні окупанти викрали працівників «МВ-холдингу»: видавця Михайла Кумка, його дружину та доньку (усі троє — громадяни Ізраїлю), випускову редакторку Євгенію Борян та журналісток Юлію Ольховську і Любов Чайку. Згодом усіх відпустили.
На Харківщині з власного будинку викрали Циркунівського сільського голову Миколу Сікаленка, а також мера Берислава (Херсонська область) Олександра Шаповалова та ще одного місцевого активіста.
Також стало відомо, що 19 березня окупанти незаконно вивезли з окупованого Донбасу 2 389 дітей.
Встановлення окупаційної влади
За даними The Wall Street Journal, путін змінив тактику: Київ відійшов на другий план, він хоче змусити українську владу здати південні та східні території.
У Генштабі ЗСУ повідомляють, що окупанти вже приховано готуються до незаконних проросійських виборів у тимчасово захоплених населених пунктах Запорізької області.
Наприклад, у Бердянську з'явився самопроголошений «виконувач обов’язків мера». Він повторював усі пункти пропаганди російських окупантів про «держпереворот в Україні» та «київську хунту». Прокуратура уже відкрила проти нього справу.
Підтримка Заходу
Країни ЄС планують збільшити фінансову допомогу для постачання зброї в Україну до 1 мільярда євро. Таку ініціативу підтримує й Німеччина, яка раніше гальмувала постачання озброєння до України.
А 13 країн — включно з Польщею, Францією, Німеччиною, Литвою, США та Великою Британією — підписали заяву із закликом модернізувати протиповітряну оборону України.
Водночас німецька компанія Leroy Merlin досі не планує припинити роботу в росії, навіть після загибелі їхнього працівника внаслідок російського обстрілу.
Інші злочини окупантів
У Тростянці російські війська вже розграбували всі магазини, аптеки та банкомати, вони продовжують грабувати домівки місцевих жителів. Своє озброєння вони розміщують біля житлових будинків, а людей змушують сидіти вночі на вулицях поблизу російської техніки як живий щит.
Минулої п'ятниці, 18 березня, російський снаряд потрапив у квартиру 96-річного Бориса Романченка — чоловіка, який пережив ув'язнення у чотирьох нацистських концтаборах.
Унаслідок обстрілів окупантів пошкоджені 135 лікарень, із них 9 зруйновані вщент. А з початку повномасштабної війни в Україні загинули 115 дітей.
Програми підтримки переселенців
21 березня Кабмін запустив нові програми допомоги вимушено переміщеним українцям. Кожен переселенець зможе отримати через «Дію» на картку в банку 2 000 грн. На кожну вимушено переміщену дитину виплатять 3 000 грн.
А роботодавцям платитимуть 6 500 грн за кожного переселенця, якого ті працевлаштують. Сім'ї, які прихистили переселенців, отримають 450 грн на місяць як компенсацію за комуналку.
Наразі тимчасові переселенці можуть зареєструватись у територіальних громадах. А з 30 березня запрацює реєстрація через «Дію».
Крім того, через «Дію» можна отримати статус безробітного. Також у додатку з'явилася «заспокійлива» функція: кожен може спробувати себе у ролі оператора «Байрактара».
Більше про події 21 березня читайте у нашому текстовому онлайні.
- Поділитися: