Поблизу Краматорська Донецької області, на непідконтрольній Україні території,  бойовики утримують у заручниках сотні людей.

Про це в інтерв’ю Громадському сказав Тоні Фріш, представник ОБСЄ в гуманітарній підгруппі Тристоронньої контактної групи в Мінську.

«Ми відвідали один центр затримання на підконтрольній уряду території в районі Краматорська. Отже, ми його відвідали, Ми мали змогу безпосередньо поговорити з в’язнями, це була гарна нагода. В цьому центрі утримуються сотні людей, він знаходиться він на підконтрольній державі території», – сказав Фріш.

Представник ОБСЄ розповів, що йому вдалося також поспілкуватися з колишніми в’язнями та матерями нинішніх полонених.

«З іншого боку, ми не мали такого доступу, це не було заплановано, але мені вдалось поспілкуватись з 12 колишніми в’язнями та з 3 матерями нинішніх полонених», – сказав він.

Раніше прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що українська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу вимагає звільнення 107 заручників, які утримуються на окупованих територіях.

За словами радника голови Служби безпеки України Юрія Тандіта, в ході переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську представники самоназваних «ДНР» та «ЛНР» повідомили членам делегації України про місцезнаходження 45 українських заручників.

Серед 107 заручників на Донбасі знаходиться 64 військових, раніше повідомила представниця України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Повний текст інтерв’ю із Тоні Фрішем з’ явиться на сайті Громадського найближчим часом.

Поділитись: