На Закарпатті працює стандартна моніторингова група ОБСЄ, як і на сході України. Команда співпрацює з місцевою владою, проводила зустрічі з мером міста, начальником міліції, працівниками СБУ, які туди прибули. Також представники ОБСЄ розмовляли з місцевими, які потрапили до лікарні, говорили з усіма, кому трапилося бути поблизу інциденту.

Про це Громадському розповів Александр Хуг, заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

«Важливо нагадати, що ОБСЄ має мандат на всій території України, а не лише на сході. По всій Україні організація має десять польових станцій, і лише дві з них знаходяться у східній Україні, вісім інших – у містах по всій державі, включаючи Івано-Франківськ, Львів, Чернівці та Одесу. Все це ресурси, які ми можемо у звичайному режимі мобілізувати у випадку подібних інцидентів», – розповів він.

При цьому, за словами Хуга, місія слідкує не тільки за Мукачевим, але й за всіма протестами, що відбулися протягом тижня в різних містах України. При цьому, нових даних про інцидент на Закарпатті, місія наразі не має.

«Нам відомо, що трапився інцидент зі стріляниною, який призвів до жертв і смертельних випадків. Тобто були поранені та вбиті люди. Нам відомо, що члени Правого Сектору якимось чином втягнуті у цей інцидент. Це факти, які нам вдалося прояснити. Ми лишаємося там і продовжимо слідкувати за розвитком подій, але хочу також додати, що ми слідкуємо і за протестами, які відбулися у всіх великих містах України після всього, що трапилося протягом тижня. Ми також повідомили про це», – зазначив Хуг.

Поділитись: