Місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі планує збільшити кількість зон розведення на Донбасі до 20 після продовження мандата в березні

Організація з безпеки і співробітництва в Європі планує збільшити кількість зон розведення на Донбасі до 20 після продовження мандата місії в березні.

Про це повідомив генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Занньєр, передає федеральне агентство ТАСС.

«Ми підготували бюджет, представимо його країнам протягом наступних тижнів. Мандат закінчується в кінці березня, і я не очікую ніяких проблем з продовженням. Всі сторони дали зрозуміти, що підтримують цю операцію», — сказав Занньєр.

За його словами, ОБСЄ розглядає наразі кількість спостерігачів на Донбасі у 800 осіб.

«Якщо ми відкриємо більше зон розведення — ми плануємо зараз до 20 зон в рамках цього бюджету — нам доведеться збільшити чисельність (спостерігачів — ред.). Однак наразі немає необхідності для збільшення кількості до тисячі спостерігачів. Ми будемо «рости» у рамках цього ліміту, простір для маневру є. Наприклад, у районах, контрольованих бойовиками, є багато обмежень пересування (для спостерігачів — ред.). Я хотів би мати там більше людей, але в даних умовах в цьому немає сенсу», — повідомив генсек ОБСЄ.

Крім того Занньєр додав, що ОБСЄ стурбована впливом бойових дій на інфраструктуру та населення.

«Ми стурбовані також впливом на цивільне населення та інфраструктуру. Побоювання також пов'язані з тим, що важкі озброєння переводяться ближче до лінії зіткнення», — заявив він.

Раніше міністр закордонних справ України Клімкін заявив, що місія ОБСЄ на Донбасі має збільшитися і цілодобово контролювати кордон.

27 січня ОБСЄ продовжила мандат місії у 2 прикордонних пунктах з РФ.

Також 15 лютого повідомлялося, що бойовики «ДНР» не пропустили спостерігачів ОБСЄ у Донецьку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile