ENRU

ОБСЄ не підтверджує взяття українськими військовими Новоолександрівки на лінії розмежування

2d27d9057dfb61a6f
ОБСЄ не підтверджує взяття українськими військовими Новоолександрівки на лінії розмежування Червоним позначено лінію розмежування

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може підтвердити інформацію про те, що Збройні Сили України взяли під контроль село Новоолександрівка у Попаснянському районі Луганської області на лінії розмежування.

Про це сказав заступник голови місії Александр Хуг, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми не можемо підтвердити. Наші спостерігачі не можуть дістатися цього села через ризики у вигляді мінних пасток на єдиній під'їзній дорозі. Але ми отримували інформацію з багатьох джерел усередині села, що туди ввійшли ЗСУ», — сказав він.

Водночас він поінформував, що спостерігачі на передовій патрульній базі в Кодіївці минулої ночі за 1,5 години зафіксували 100 вибухів поблизу Новоолександрівки.

«Відповідно до нашого досвіду, просування вперед супроводжується збільшенням рівня насильства», — сказав він.

31 січня Міноборони України повідомило, що військовослужбовці ЗСУ зайняли Новоолександрівку.

«В село ми зайшли кілька днів тому. Противник, звичайно, час від часу намагається повернути втрачене. Вдень працюють і снайпери, і стрілецька зброя інша, вночі подекуди пострілюють із великокаліберних кулеметів. Але ми вже міцно вчепилися в цей шматок землі, тому що це шматок нашої землі. Так і просуватимемося далі, потроху, але не зупиняючись», — розповів в інтерв'ю «Військовому телебаченню» дислокований у селі військовослужбовець.

Відео: Військове телебачення

З 2015 року до звільнення околиці села були крайніми позиціями ЗСУ з одного боку та позиціями бойовиків з іншого.