Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні не несе відповідальності за процес розведення сил і засобів сторін у низці ділянок на лінії зіткнення сторін на Донбасі, наголошує заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александр Хуг. Про це повідомляє Інтерфакс.

«Ми не відповідаємо за процес розведення. Саме сторони мають координувати це між собою за сприяння СЦКК... Ми також не можемо бути на ділянках розведення цілодобово, але ми є в усіх районах щонайменше десять годин на день сім днів на тиждень, а решту часу, як це передбачає рамкова угода, ми здійснюємо дистанційне спостереження», — сказав Хуг на брифінгу в Києві 21 жовтня.

Він також зазначив, що основне завдання СММ ОБСЄ полягає в здійсненні моніторингу та верифікації процесу розведення сил, а також дотриманні режиму припинення вогню.

При цьому Хуг відзначив складнощі з доступом патрулів СММ ОБСЄ до певних районів через відсутність гарантій безпеки для них.

«Щодня вони стикаються з обмеженнями вільного пересування», — наголосив заступник голови місії.

Загалом у регіоні, за оцінками спостерігачів місії, ситуація із гарантуванням безпеки за минулий тиждень погіршилася.

«Ситуація з безпекою серйозно погіршилася. Ми зафіксували вдвічі більше порушень режиму припинення вогню на лінії зіткнення порівняно з минулим тижнем», — зазначив Хуг, уточнивши, що найбільше порушень фіксується в районі Маріуполя.

Поділитись: