Нове загострення конфлікту на Донбасі може статись через невідведену важку зброю та наближеність позицій військ по обидва боки лінії розмежування.

В ОБСЄ попереджають про загрозу нового загострення конфлікту на Донбасі через невідведену важку зброю та наближеність позицій військ по обидва боки лінії розмежування.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Появу нових спалахів насилля не можна виключати в нинішній ситуації, тільки якщо щось кардинально зміниться в теперішньому нагромадженні важкого озброєння поблизу лінії зіткнення. Ми знаємо, що ця зброя залишається там і далі, і доки так триватиме, нова ескалація конфлікту є дуже ймовірною. Так може статися будь-якого дня, бо це використовували донині і використовуватимуть й надалі, якщо зберігатиметься рівень напруження та недовіри», – сказав він.

Хуг не виключає, що нова ескалація може бути потужнішою, ніж та, що відбулася нещодавно в районі Авдіївки.

«Слід не лише припинити наближення й наступ одних у бік інших, а й збільшити між ними дистанцію. Це дасть змогу встановити «режим тиші» та зробить ситуацію передбачуванішою. Бо нинішня непередбачуваність якраз і викликана надмірним наближенням між позиціями та присутністю важкого озброєння. Збільшення кількості й тривалості боїв за останні 4–8 тижнів якраз і є наслідком такої ситуації», – зауважив заступник голови місії ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, під Авдіївкою сталося загострення збройного конфлікту. 29 січня. У боях неподалік населеного пункту 5 українських військових загинули і 14 дістали поранення. А 30 січня загинули 3 військових, і 17 отримали поранення.

Внаслідок обстрілу бойовиків пізно ввечері 24 лютого Авдіївка залишилася без електрики.

Також повідомлялось, що 24 лютого Донецька фільтрувальна станція, що забезпечує водою Авдіївку, Ясинувату та частину Донецька, зупинила роботу, а персонал вирішили евакуювати.

Ввечері 27 лютого глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що в Авдіївці відновлено електропостачання.

У свою чергу, в інтерв’ю Громадському екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів, що військові на Донбасі перейшли до тактики контрнаступу.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: