Війна

ОБСЄ повідомляє про збільшення кількості обстрілів на Донбасі

Війна/ОБСЄ повідомляє про збільшення кількості обстрілів на Донбасі
Зберегти
Вигляд

За останній тиждень кількість випадків порушення режиму припинення вогню в зоні ведення бойових дій на Донбасі збільшилась на чверть.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг.

«Кількість таких випадків, зафіксованих нашими спостерігачами, збільшилися на 25% у порівнянні з минулим тижнем. Ескалація спостерігалася у всіх традиційно гарячих точках, особливі сплески були зафіксовані в районі Горлівки, Ясинуватої, Донецького аеропорту. Також ми фіксуємо збільшення вдвічі випадків застосування артилерії», — сказав Хуг.

Він зазначив, що за минулий тиждень спостерігачі СММ ОБСЄ стикалися з декількома випадками атаки на безпілотники місії.

«Ми фіксували вогонь зі стрілецької зброї, спрямований на міні-БПЛА місії. Перший випадок стався біля Калинового, підконтрольної так називаємо «ЛНР», схожий інцидент був біля Кадіївки, також підконтрольний «ЛНР», безпілотникам вдалося безперешкодно приземлитися в обох випадках», —  сказав Хуг.

Заступник голови місії також поінформував, що спостерігачі продовжують стикатися з випадками перешкоджання їм у доступі на території.

Відповідаючи на питання журналістів, він зазначив, що спостерігачі ведуть свою роботу по фіксації випадків порушення припинення вогню і вдень, і вночі.

Раніше, розвідка оприлюднила дані причетних до обстрілів ОБСЄ снайперів бойовиків.

 

Пов`язані новини