ОБСЄ визнала парламентські вибори в Киргизстані конкурентними

default/ОБСЄ визнала парламентські вибори в Киргизстані конкурентними
Зберегти
Вигляд

Парламентські вибори, які відбулися 4 жовтня у Киргизстані, за висновками спостерігачів ОБСЄ пройшли на конкурентній основі. Як зазначається у заяві організації, всім партіям, які брали участь у голосуванні, були надані рівні умови і можливості.

За попередніми даними Центрвиборчкому країни, 7-відсотковий бар'єр подолали 6 партій - СДПК, «Республіка-Ата-Журт», «Киргизстан», «Онугуу-Прогрес», «Бір бол» і «Ата Мекен», передає «Радіо Свобода».

«Проведення виборів на конкурентній і вільній основі стало унікальною подією в Центральній Азії, оскільки до 20.00 ніхто не знав підсумків та структуру майбутнього парламенту», - заявив керівник короткострокової місії спостерігачів ОБСЄ Ігнасіо Санчес Амор,

За даними прес-служби апарату обмудсмена, під час проходження виборів грубих порушень зафіксовано не було. Одночасно відзначається, що частина громадян, які здавали біометричні дані та уточнювали себе у списках, проголосувати не змогли через відсутність своїх даних на виборчих дільницях.

Натомість, за повідомленнями ЗМІ, голосування супроводжувалося фальсифікаціями. Зокрема, мало місце підвезення виборців автобусами до виборчих дільниць та підкуп виборців.  

Парламент Киргизстану обирається на п’ять років за пропорційною системою. На 120 депутатських мандатів претендували 14 партій, які висунули у своїх списках понад двох тисяч кандидатів. 

hromadske.tv