Про це заявив генеральний секретар Організації з безпеки і співпраці в Європі Ламберто Дзаннієр у Мюнхені.

Рішення Росії визнавати так звані «паспорти» та інші документи самоназваних «ЛНР» і «ДНР» зашкодить можливостям зміцнити перемир’я на Донбасі.

Про це заявив генеральний секретар Організації з безпеки і співпраці в Європі Ламберто Дзаннієр в інтерв’ю «Радіо Свобода» під час Мюнхенської конференції з безпеки.

За його словами, цей крок Росії «став кроком назад від і так дуже далекої мети зупинити війну на Донбасі». Крім того, подібне рішення також ускладнить виконання Мінських домовленостей.

«Рішення визнавати такі «документи», звичайно ж, фактично означає й визнання тих, хто видає ці «документи», – додав Дзаннієр.

Нагадаємо, що 18 лютого Путін підписав указ про визнання паспортів «ДНР» і «ЛНР».

Також, згідно з указом Путіна, Росія визнає документи про освіту, реєстрацію шлюбу, свідоцтва про народження видані на територіях самоназваних «ЛНР» та «ДНР».

Пізніше віце-спікер Держдуми РФ Пьотр Толстой заявив, що «не можна трактувати указ Путіна про визнання документів самоназваних «ДНР» та «ЛНР»  як визнання Росією незалежності Донбасу».

У свою чергу президент України Петро Порошенко заявив, що підписання президентом РФ Владіміром Путіним указу про визнання документів самоназваних «ЛНР» і «ДНР» — це прямий доказ російської окупації частини цієї території.

Крім того повідомлялося, що секретар РНБО України Турчинов вважає визнання паспортів «ЛНР» і «ДНР» виходом РФ з Мінського процесу.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: