Війна

ОБСЄ заявила про нові погрози місії на Донбасі

Війна/ОБСЄ заявила про нові погрози місії на Донбасі
Зберегти
Вигляд

Члени Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні повідомили про нові погрози на Донбасі, сказано у повідомленні СММ ОБСЄ.

Як зазначається, інцидент стався на території біля лінії розмежування, яка вважається підконтрольною українській стороні, а погрози здійснили люди, що представилися військовими Збройних сил України.

Як повідомили в ОБСЄ, це сталося вранці у вівторок, 2 серпня, на дорозі між Лопаскином і Лобачевом на Луганщині; ця дорога лежить біля Сіверського Дінця, що є в цьому місці фактичною лінією розмежування.

«Дві автомашини ОБСЄ зупинили на позиції, що відома як позиція Збройних сил України, чоловік в однострої військового типу без прикметних знаків і, знявши автомат АКСУ-74 із запобіжника й дославши патрон у патронник, навів зброю на члена місії і російською мовою наказав: «Стоять. Никуда вы не пойдете», –  повідомили в ОБСЄ.

На прохання викликати старшого чоловік поговорив із кимось по рації російською мовою. Хвилин через 5–7 прибув іще один чоловік із автоматом із глушником, що виглядав старшим командиром, у супроводі трьох інших автоматників, дехто з яких виглядав п’яним. Дехто з них був в одностроях військового типу, йдеться у звіті.

Як поінформували спостерігачі ОБСЄ, чоловік розмовляв агресивно російською мовою й назвав себе й інших присутніх військовослужбовцями Збройних сил України. Приблизно через п’ятнадцять хвилин переговорів місію пропустили далі, і вона завершила плановану поїздку.

Раніше інцидент із погрозами членам СММ ОБСЄ стався 29 липня в селах Лукові й Приморському на окупованій частині Донецької області. Там бойовики з погрозою застосування зброї прогнали спостерігачів, потім жестами погрожували їм «відрізати голови», а словесно обіцяли розстріляти їх, змушували їхати під збройним конвоєм, перш ніж відпустили.

Пов`язані новини