ENRU

В ОБСЄ закликали бойовиків не допустити повторення домагань до спостерігачів

Очільник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан засудив інцидент із сексуальним домаганням відносно спостерігачів на окупованій території.

Про це йдеться у спеціальній заяві ОБСЄ, опублікованій на сайті організації.

«Разом з усіма державами-учасницями СММ ОБСЄ засуджує всі форми насильства стосовно жінок», — сказав Апакан.

«Цей останній інцидент, в ході якого людина, озброєна автоматами, залякувала беззбройну цивільну жінку-члена патруля місії, використовуючи коментарі сексуального характеру, вимагає якнайшвидшої і недвозначної відповіді так званої «ДНР», — йдеться в повідомленні.

Керівник місії закликав встановити особу, яка відповідпльна за випадок і вжити «відповідних заходів для забезпечення того, щоб такі інциденти не повторювалися».

В свою чергу, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко заявила, що вимагатиме дати оцінку випадку домагань на засіданні своєї підгрупи і ТКГ.

«Приєднуюся до заяви пана Апакана і вимагатиму дати оцінку цьому ганебному факту і на гуманітарній підгрупі, і на ТКГ. Ми маємо отримати прізвище цього негідника», — зазначила вона.

Нагадаємо, в неділю, 6 травня, спостерігачі ОБСЄ заявили про те, що на окупованій території Луганської області спостерігачка ОБСЄ зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, «озброєного автоматом АК-47».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram