ENRU

ОБСЄ закликає сприяти цивільним у перетині пунктів пропуску на Донбасі

В зоні бойових дій на Донбасі ускладнена процедура пропуску людей з та на непідконтрольну Україні територію ставить життя мирних мешканів під загрозу.

Про це розповів заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг.

За його словами, цього тижня жінка із трьома дітьми вимушена була ночувати поблизу КПВВ, оскільки її не хотіли пускати за наявності виданих в самоназваній «ДНР» документів.

«У середу наші спостерігачі зустріли жінку. Разом із трьома дітьми вона була змушена ночувати у дуже небезпечному місці. Це одне з тих місць, які часто стають об’єктами атак. Четверо людей, які також були змушені заночувати там, загинули від розривів снарядів, у квітні 2016 року. Вона і раніше намагалася пройти у підконтрольні так званій «ДНР» райони, проте отримала відмову. Вона мала письмовий дозвіл чоловіка на її приїзд з дітьми, проте ці документи були видані так званою «ДНР», — сказав Хуг.

За його словами, попри те, що українські владні органи не приймають такі документи, треба знайти якісь механізми, щоб надати людям можливість перетинати КПВВ.

Відео: Український кризовий медіа центр

«В іншому випадку люди, які страждають від боїв по лінії зіткнення і надалі будуть страждати», — зауважив представник ОБСЄ.

Також спостерігачі місії наголошують, що багато людей на лінії зіткнення відмовляються від заслужених виплат та пенсій через бюрократичні перепони.  

«Часто люди похилого віку просто не можуть витримати всі ці процедури, вони не отримують пенсії та інші виплати, вони залишаються без винагороди за віддане праці життя і доживають віку у бідності», — сказав Хуг.

Він наголосив, що сторони продовжують умисно розміщувати озброєння у житлових районах і роблять це «прекрасно розуміючи, що постраждає мирне населення».

 «Цей тиждень на Донбасі показав, що у нас триває конфлікт між правдою і брехнею, між вигадкою і реальністю», — сказав Хуг.

Зазначимо, що за даними ОБСЄ внаслідок бойових дій на Донбасі цього тижня троє людей постраждали і ще троє цивільних загинули.

Раніше місія ОБСЄ закликала Збройні сили вилучити міни з моста у Щасті на Луганщині.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram