Життя

ОБСЄ закликала Росію звільнити незаконно утримуваних громадян України

Життя/ОБСЄ закликала Росію звільнити незаконно утримуваних громадян України
Зберегти
Вигляд

Загальний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини та гуманітарних питань закликав звільнити громадян України, які незаконно утримуються в Росії.

Про це йдеться в проекті резолюції "Викрадені і незаконно ув'язнені в Російській Федерації українські громадяни", яку комітет підтримав під час засідання у Гельсінкі.

У резолюції засуджується викрадення українських громадян з території України, включаючи члена парламенту Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших, їхнє незаконне переміщення через українсько-російський кордон і затримання в РФ.

В ОБСЄ також вважають кримінальні справи щодо затриманих українців нелегітимними, "оскільки вони є грубим порушенням норм міжнародного права в галузі прав людини і основних свобод, а також принципів і зобов'язань в рамках ОБСЄ і при цьому суперечать зобов'язанням Російської Федерації мінськими угодами, укладеними у вересні 2014 і лютому 2015 років".

"Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Російську Федерацію суворо дотримуватися норми і принципи міжнародного права, принципи і зобов'язання в рамках ОБСЄ, мінські угоди і невідкладно звільнити Надю Савченко, Олега Сенцова і інших українських громадян, які незаконно затримуються в Росії, а також забезпечити їх безпечне повернення в Україну", - йдеться в резолюції.

/ фото Mustafa Nayyem

Пов`язані новини