Війна

ОБСЄ закликала створити технічні зони безпеки навколо цивільної інфраструктури Донбасу

4 листопада, 2017 18:24
Війна/ОБСЄ закликала створити технічні зони безпеки навколо цивільної інфраструктури Донбасу
Зберегти
Вигляд
Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік засудив обстріл Донецької фільтрувальної станції у ніч на 4 листопада

Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік засудив обстріл Донецької фільтрувальної станції у ніч на 4 листопада. Він закликав сторони збройного конфлікту створити технічні зони безпеки навколо цивільної інфраструктури на Донбасі.

Про це йдеться у повідомленні ОБСЄ.

Представники ОБСЄ підкреслили, що прямий або близький удар тільки по одній з 900-кілограмових ємностей високотоксичного газоподібного хлору, що зберігаються на фільтраційній станції для очищення води, може вбити людей в радіусі 200 метрів і серйозно порушити постачання води майже до 350 000 людей.

Сайдік разом із послом Ертугрулом Апаканом, послом Тоні Фришем і Пером Фішером, координаторами підгруп TКГ з питань безпеки, гуманітарних і економічних питань закликали «повністю припинити піддавати ризику цивільну інфраструктуру».

«Ми закликаємо дати вказівки з цього приводу на місцях, використовувати ці інструкції для створення технічних зон безпеки навколо цивільної інфраструктури і негайно провести обговорення на ТКГ питання створення таких зон безпеки», — заявив Сайдік.

Нагадаємо, Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на Донбасі на засіданні в Мінську підтвердила запровадження безстрокового режиму припинення вогню на Донбасі з 25 серпня, яке отримало назву «шкільне перемир'я». Таке рішення було ухвалено у зв'язку з початком навчального року.

Проте, протягом двох місяців бойовики щодня порушують його, обстрілюючи позиції української армії та житлові квартали прифронтових міст.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини